Do czego służy Coca-Cola?

Coca-Cola to najpopularniejszy napój na Świecie. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby tej marki i samego napoju. Kolejna kwestią jest jej dostępność – można „ją” kupić na całym Świecie. Na każdym kontynencie i (chyba) w każdym kraju.

Charakterystyczny kolor, niepowtarzalny smak, orzeźwiające i pobudzające właściwości. Nie wszyscy piją Coca-Colę regularnie ale każdy przynajmniej raz w życiu „jej” (s)próbował. Można nie lubić smaku Coli lub też unikać „jej” ze względu na to, że jest to napój niezdrowy ale każdy zna „jej” smak.

Coca-Cola co oczywiste służy do picia lecz to nie jedyne jej zastosowanie. Poza piciem „dla przyjemności” czasami sprawdza się (paradoksalnie) jako swoistego rodzaju „lekarstwo” pomagając w przypadku problemów żołądkowych i stając się środkiem przeciwdziałającym zatruciom pokarmowym.

Każdy smakosz Coca-Coli wie, że najlepsza jest zimna i mocno nagazowana. Odgazowana znacząco traci na swojej „atrakcyjności”.

Form picia Coca-Coli jest bardzo wiele. Od pitej samej bez niczego, poprzez pitą z dodatkiem cytrynu/limonki na drinku na bazie Coca-Coli kończąc.

Coca-Cola nazywana i używana bywa również jako „odrdzewiacz” – oryginalne zastosowanie, z którego (podobno) niektórzy (chętnie) korzystają.

W obecnych czasach – po wprowadzeniu „podatku cukrowego” Coca-Cola ze względu na obecną cenę stała się niejako napojem luksusowym 😉

Lubicie Coca-Colę?

Pijecie Coca-Colę?

Mimo iż niezdrowa to jednak czasami człowiek ma ochotę aby napić się zimnej Coca-Coli zwłaszcza w czasie upalnej pogody, na którą w obecnym roku wciąż czekamy 😉

Czy ze względu na panującą w tym roku pogodę i wprowadzenie „podatku cukrowego” spożycie Coca-Coli znacząco zmalało – wydaje mi się, że (mimo wszystko) nie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s