Finał Ligi Europy 2021

W Polsce, a dokładnie w Gdańsku zostanie dzisiaj rozegrany Finał Ligi Europy. O zwycięstwo (po)walczy Villarreal i Manchester United.

Teoretycznie nie powinno nas to (bardzo) interesować z racji tego, że w Finale nie gra (żadna) polska drużyna ale rozgrywanie Finału europejskich rozgrywek w naszym kraju jest (pewnym) wyróżnieniem.

Ideałem byłoby oglądanie Finału Ligi Europy rozgrywanego w naszym kraju z udziałem polskiej drużyny. Niestety z racji poziomu naszej rodzimej Ekstraklasy o finał europejskich rozgrywek w niedalekiej przyszłości będzie (bardzo) ciężko. Nasza liga znajduje pod koniec stawki lig europejskich, a w przypadku naszych drużyn ogromnym osiągnięciem jest przebrnięcie kolejnych rund eliminacyjnych i gra w grupie jakichkolwiek rozgrywek europejskich.

Jeżeli chodzi o „urodę” stadionu w Gdańsku to zdecydowanie mamy się czym pochwalić. Jest to jeden z najpiękniejszych stadionów w Europie, a z pewnością najpiękniejszy stadion w Polsce.

Drużyna Villarreal nie jest specjalnie popularna w naszym kraju. Manchester United ma bardzo wielu kibiców na całym Świecie, a w Polsce z pewnością również ich nie brakuje.

Mecze finałowe rzadko są pasjonującymi widowiskami ale może dzisiaj będzie inaczej. Miejmy nadzieję, że zespoły dostosują się do atrakcyjności stadionu, na którym będą rozgrywać mecz.

Niech wygra lepszy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s