Co oglądać na Netflix?

W czasach, w których (tradycyjne) telewizje (znacząco) tracą na (swoim) znaczeniu zyskiwać zaczynają „platformy streamingowe”.

Kiedyś mieliśmy do wyboru jeden kanał telewizji publicznej, potem były dwa, a później zaczęły się pojawiać kolejne – w tym (również) prywatne.

Obecnie (zwykła) cyfrowa telewizja naziemna oferuje nam 20 lub (nawet) 30 kanałów. Gdy ktoś posiada wykupiony pakiet telewizji kablowej lub satelitarnej posiada dostęp do setek kanałów. Jest co przerzucać pilotem, a czy (tak naprawdę) jest co oglądać?

Zapewne (czasami) można (na)trafić na jakąś perełkę lub obejrzeć (jakiś) mecz – zakładając, że lubi się oglądać sport.

Problem w tym, że (tradycyjne) telewizje bazują na odgórnie narzuconym programie, a godziny, w których interesujące nas programy, seriale lub filmy emitowane są (nie zawsze) w godzinach nam odpowiadających.

Oczywiście wiele telewizji (obecnie) oferuje nam możliwość zapisania programów, które chcemy obejrzeć abyśmy mieli do nich dostęp w dogodnym dla nas czasie.

Pomimo pojawiających się udogodnień wielu ludzi rezygnuje z „tradycyjnej telewizji” na rzecz „platform streamingowych” takich jak Netflix.

Gdy (już) zdecydowaliśmy się na korzystanie z Netflix-a pojawić się mogą kolejne – inne „problemy”. Na Netflix jest trudna do zliczenia liczba filmów, seriali, programów, a regularnie pojawiają się kolejne.

Jak nie mamy wyboru to jest źle, a gdy wybór jest zbyt szeroki to również okazuje się być źle – czasami nawet gorzej 😉

Wybierając film lub serial do obejrzenia na Netflix można poszukiwać mogących nas zainteresować treści własnoręcznie. Innym rozwiązaniem jest korzystanie z recenzji innych widzów, którzy (ze)chcieli się podzielić swoją opinią wydając tym samym pewnego rodzaju osąd o tym co obejrzeli. Można również sprawdzać ocenę i opinie innych ludzi dotyczącą tego co nas (teoretycznie) interesuje na portalu typu Filmweb – to zawsze forma jakiejś podpowiedzi.

Zaletą takiej platformy jak Netflix niewątpliwie jest to, że gdy już uda nam się trafić na serial, który nas zainteresował (zazwyczaj) mamy dostęp do kilku sezonów, a tym samym wielu godzin oglądania. Gdy (jakiś) serial „zaskoczy” to istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawią się kolejne sezony, a my wciąż będziemy mieli szansę obcować z bohaterami, z którymi zdążyliśmy się zżyć 😉

Netflix po pewnym czasie zaczyna się „personalizować”, a tym samym podpowiada nam filmy i seriale mające coś wspólnego z tymi, które (już) obejrzeliśmy.

Nagrodzone, niezależne, polskie – kategorii jest bardzo wiele, a baza wciąż jest aktualizowana. Od „świeżych filmów” – niedawno wyprodukowanych, poprzez filmy (trochę) starsze i wielu osobą (bardzo) dobrze znane, na klasykach kina kończąc.

Dla posiadaczy dzieci to również bardzo dobre źródło wszelakiego rodzaju bajek, filmów familijnych i animowanych. Przypisanie do kategorii wiekowej (znacząco) ułatwia wybór, a możliwość włączenia i zatrzymania w każdej chwili również okazuje się być bardzo użyteczną opcją.

Co warto oglądać na Netflix?

Trudno (od)powiedzieć. Każdy oczekuje czegoś innego. Nawet konkretna osoba potrzebuje czegoś innego w zależności od chwili. Dzisiaj kryminał, jutro komedię, a pojutrze film dokumentalny.

Na Netflix (zdecydowanie) jest co oglądać ale w tym przypadku podobnie jak w każdym innym pojawia się (trudna) kwestia wyboru.

Jako fan kina polskiego z obecnej oferty filmów na Netflix polecam: „Ostatnia Rodzina”, „Zabawa zabawa”, „Kler”, „Jesteś Bogiem”, „7 Uczuć”, „Pokot”, „Cicha Noc”, „Prosta historia o morderstwie”, „The Hater”, „Sztuka Kochania”, „Amok”.

Z seriali polecam: „Broadchurch”, „The Sinner”, „Dom z papieru”.

A Wy co polecacie?

Co „dobrego” obejrzeliście?

Miłego oglądania 🙂

3 uwagi do wpisu “Co oglądać na Netflix?

  1. Pingback: Do czego służy reklama? | Cyfrowo Analogowy

  2. Pingback: „Artyści” | Cyfrowo Analogowy

  3. Pingback: Co oglądać w czasie wakacji? | Cyfrowo Analogowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s