„Nasza Klasa” zamyka drzwi.

Jeden z pierwszych polskich serwisów społecznościowych „Nasza Klasa” 27 lipca kończy swoją działalność.

Niektórzy określają ten portal mianem kultowego, a nawet legendarnego. Każdy może się pokusić o inne określenie lecz nie da się ukryć, że myśląc o „Naszej Klasie” pojawia się pewien sentyment.

Życie jest brutalne i bardzo boleśnie weryfikuje plany i marzenia. Twórcy „Naszej Klasy” byli bardzo ambitni i swoją pracą chcieli stworzyć coś wielkiego – w pewnym okresie „Nasza Klasa” była bardzo popularna lecz niestety do czasu.

Od kilku lat popularność tego portalu wyraźnie malała co odbijało się w liczbie aktywnych kont i znacząco zmniejszonym „ruchu” na serwisie.

Serwisy takie jak „Nasza Klasa” uzależnione są od użytkowników – gdy ich zaczyna brakować to portal stopniowo zaczyna zamierać.

„Nasza Klasa” nie jest pierwszym i ostatnim portalem, który nie wytrzymał próby czasu, a zwłaszcza konkurencji ze strony Facebook.

„Małe jest piękne, ale duży może więcej” – w tym przypadku te słowa (również) się sprawdziły.

Ostatnimi czasy nie korzystałem zbyt wiele z „Naszej Klasy” lecz przyznam szczerze, że żałuję zakończenia działalności serwisu.

Cały ruch z tego typu portali przeniósł się na Facebook co według mojej oceny nie jest najlepszym rozwiązaniem. Swoistego rodzaje monopole nie są tym do czego powinniśmy dążyć – teoretycznie się z tym walczy lecz w praktyce jest (jednak) inaczej.

Tak naprawdę to ludzie, a ściślej mówiąc użytkownicy zdecydowali i brakiem swojej aktywności przyczynili się do zamknięcia „Naszej Klasy”.

Życie toczy się dalej.

Ciekawe co i kiedy (jeszcze) się zamknie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s