Co czytać w czasie wakacji?

Uznajemy, że wakacje to lipiec i sierpień (ewentualnie) w przypadku studentów to (jeszcze) wrzesień. Oczywiście wakacje w tym sensie dotyczą tylko i wyłącznie uczniów, studentów i (ewentualnie) nauczycieli.

Większość (dorosłych) ludzi może skorzystać z urlopu, który z oczywistych powodów nie jest tak długi jak „klasyczne wakacje” ale zwyczajowo określany jest mianem wakacji – „wyjazd wakacyjny”.

Pracując, ucząc się – pracując i ucząc się jednocześnie co oczywiste nie mamy na wszystko czasu, a co za tym idzie odkładamy wiele spraw ‘na później” – na czas wolny czyli chociażby na wakacje.

Jedną z „rzeczy”, którą odkładamy na czas wolny jest czytanie. Zapewne każdy posiada pewną listę tytułów książek, które ma zamiar (prze)czytać jak będzie miał na to czas i co oczywiste ochotę.

Co czytać w czasie wakacji?

To oczywiste – WSZYSTKO 😉

Lekkie książki na wakacje, ciężkie książki na wakacje i średnio ciężkie książki na wakacje.

Gazety, czasopisma i artykuły naukowe.

Blogi.

Instrukcje.

Etykiety na produktach spożywczych.

Co do słuszności czytania książek to chyba nikt nie ma wątpliwości.

Jeżeli chodzi o gazety, czasopisma i artykuły naukowe to nie da się ukryć, że zazwyczaj nie mamy wystarczającej ilości czasu aby po nie sięgnąć, a w czasie urlopu odpowiedni czas się pojawia. Często sięgamy po pozycje, którymi (nawet) nie interesujemy się w ciągu roku. Z ciekawości, dla relaksu, aby się (z)relaksować.

Kto (jeszcze) czyta blogi?

Grono czytelników wyraźnie zmalało ale jednak czasami, ktoś zajrzy na jakiegoś bloga, a wakacje wydają się być do tego odpowiednim czasem.

Prawie nikt nie czyta instrukcji zwłaszcza gdy dotyczą one sprzętów, w przypadku których obsługa okazuje się być intuicyjna. Przestudiowanie instrukcji może otworzyć przed nami nowe i nieznane możliwości sprzętów, które posiadamy czyli (jedna) czasami warto poświęcić chwilę czasu.

Etykiety na produktach spożywczych obecnie czytamy znacznie częściej niż miało to miejsce kiedyś ale nie da się ukryć, że wielu ludzi kupuje wiele produktów z przyzwyczajenia nawet nie szukając alternatywnych zamienników, które mogą być równie dobre, a niekiedy (nawet) lepsze lub przynajmniej tańsze lub szerzej dostępne.

Reasumując należy uznać, że warto czytać.

Czytanie uczy, rozwija i poszerza horyzonty lub przynajmniej stanowi formę rozrywki, a w czasie wakacji (co oczywiste) na rozrywce nam zależy 🙂

Jedna uwaga do wpisu “Co czytać w czasie wakacji?

  1. Pingback: Co słuchać w czasie wakacji? | Cyfrowo Analogowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s