Co oglądać w czasie wakacji?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym co oglądać w czasie wakacji to znaczy, że masz wakacje – to oczywiście oczywista oczywistość ale moja myśl zmierza do tego, że (prawdziwe) wakacje „Sensu stricto” dotyczą tylko uczniów, studentów i emerytów. Pozostali ludzie – „normalnie pracujący” jedyne na co mogą liczyć to „wyjazdy wakacyjne”.

W rozważaniach na temat tego co oglądać w czasie wakacji powyższe założenia są o tyle istotne, że w wyraźnym stopniu zawężają grono ludzi, którzy z jakiegoś powodu nad tym co oglądać się zastanawiają.

Paradoksalnie nadmiar czasu bywa niekiedy problemem – jest to problem zgoła odmienny od braku czasu ale mimo wszystko okazać się niekiedy może problematyczną zagwozdką.

Większość ludzi cierpi na brak czasu i nadmiar obowiązków – taka już jest specyfika naszego życia. Nie oszukujmy się, że kiedyś było inaczej – teoretycznie życie było mniej wymagające lecz mając na uwadze to, że statystycznie ludzie żyli krócej to w efekcie czasu do wykorzystania mieli mniej.

Wracając do zadanego w tytule pytania. Oglądać można wszystko lecz nikt nas nie zmusi do oglądania czegokolwiek. Obecnie telewizja (raczej) odpada mając na uwadze to co ma (nam) do zaoferowania. Oczywiście wielu ludzi wciąż bazuje na tym co serwują im kanały, do których mają dostęp ale w ich przypadku „problemem wyboru” nie trzeba się specjalnie przejmować – trzymają w dłoni pilota, który daje im (pozorną) „władzę wyboru”.

Dla wielu ludzi „tradycyjna telewizja” to (zdecydowanie) za mało. Jest wiele „serwisów streamingowych”, które stanowią dobrą alternatywę oferując bardzo szeroki wybór seriali, filmów i dokumentów. Jednym słowem jest co oglądać. Oczywiście trzeba wybierać ale z dokonywaniem nieustannych wyborów trzeba się w ciągu swojego życia oswoić.

Co jeszcze można oglądać w czasie wakacji?

Można obserwować niszczycielską siłę burzy (obecnie temat na czasie).

Można obserwować chmury „płynące” po niebie.

Lot ptaków też może być ciekawy.

Gdy wybierzemy się w okolice lotniska – start i lądowanie samolotów.

Ludzi uwięzionych w autach i tkwiących w korkach.

Łódki, łodzie, kajaki i motorówki płynące po rzece.

Panów pakujących i wywożących śmieci.

Cieknący miarowo kapiący kran.

Wskazówki zegara, zegarka, zegareczka.

Procentowy ubytek naładowania baterii naszego telefonu.

Tego typu zmartwienia są „problemami pierwszego Świata”

My ludzie już tak mamy, że gdy zapewnione mamy „podstawowe potrzeby” to zaczynamy (delikatnie mówiąc) kombinować, a w efekcie szukać (przysłowiowej) „dziury w całym”.

Świrujemy tworząc sobie problemy, które obok „prawdziwego problemu” nawet nie stały.

Potrafimy się (z)mobilizować, ciężko pracować, pokonywać swoje słabości, zmierzać ku wyznaczanym samemu sobie celą ale to wszystko nie zmienia faktu, że „z natury jesteśmy leniwi” i gdy nie musimy to najprawdopodobniej nie będziemy się wysilać.

Jedna uwaga do wpisu “Co oglądać w czasie wakacji?

  1. Pingback: Co słuchać w czasie wakacji? | Cyfrowo Analogowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s