(Nie)piszący bloger

Jak łatwo przyzwyczaić się do (nie) pisania.

Wystarczy, że przez czas jakiś – z jakiegoś powodu lub nawet bez powodu konkretnego przestajemy pisać.

W tym, że przestajemy pisać nie ma nic dziwnego gdy jesteśmy zapracowani, wyjeżdżamy lub też zajęci jesteśmy sprawiamy o wyższym (dla nas i w tym momencie) priorytecie.

„Problem” w tym, że do stanu „nie pisania” bardzo łatwo się przyzwyczaić – nie pisaliśmy bo pochłonęła nas praca zawodowa, a później odpoczynek od ów pracy. W międzyczasie pojawić się mogły inne obowiązki, zajęcia i „pochłaniacze czasu”, które bardzo skutecznie od pisania nas odwiodły.

Powyższe słowa opisują genezę systematycznego i nieuchronnego procesu zamierania potrzeby pisania, a tym samym agonii bloga.

Blogosfera pełna jest blogów, które kiedyś „tętniły życiem”, a obecnie – stały się „wygasłymi wulkanami” – wciąż istnieją ale nie ma na nich życia.

Gdy człowiek wypadnie z rytmu pisania bardzo trudno jest mu (po)wrócić.

W takiej sytuacji pojawia się znacznie więcej wątpliwości o sens i celowość funkcjonowania na „platformie blogowej”, na której do tej pory konkretny bloger funkcjonował.

Jeżeli radzę sobie bez „tego” to po co mam się starać, angażować i pisać(?)

Powyższe pytanie (zapewne) przewija się bardzo często w przypadku „małych blogerów”, dla których pisanie jest (jedynie) swoistego rodzaju hobby.

Przypuszczam, że w lecie bardzo wielu „domorosłych blogerów” zaniedbuje swoje blogi chcąc (wy)korzystać najpiękniejszy czas w ciągu roku na aktywności (znacznie) ciekawsze od pisania. Gdy pogodowa aura sprzyja pomysłów na wykorzystanie „wolnego czasu” jest bardzo wiele, a potrzeba tudzież chęć pisania znajduje się na końcu listy.

Szkoda lata na pisanie gdy aura sprzyja spędzaniu czasu na przysłowiowym „dworze”, a nie w domu przed ekranem monitora.

Niepiszący bloger wciąż może się stać piszącym lub też w swoim nie pisaniu pozostać i ów stan ugruntować – wybór należy do Ciebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s