Listopad to najlepszy miesiąc w roku.

Już za (dosłownie) chwilę rozpocznie się najlepszy miesiąc w ciągu roku – listopad.

Dzień będzie coraz krótszy, za oknem będzie szaro-buro i ponuro, a niezliczona liczba odcieni szarości będzie cieszyła nasze oczy.

Będzie również coraz zimniej dzięki czemu (wreszcie) będziemy mogli wykopać z szaf „zimowe ubrania” – swetry, kurtki, bluzy, szaliki, czapki, a może nawet rękawiczki. Nie wiem jak Wy ale ja czekam na to cały rok i niedługo wreszcie się doczekam.

Pojawią się przymrozki – wieczorem, w nocy i nad ranem. W przypadku zmotoryzowanych posiadaczy samochodów (po)wróci przyjemność skrobania szyb, zmiany opon na zimowe i ślizgania się na drogach, których nie zdołają tudzież nie zdążą odśnieżyć „drogowcy”.

„Nagie drzewa” liści pozbawione i dni brakiem słońca wypełnione. Po co komu jaskrawo zielone i pełne życia liście. Po co komu słońce gdy w półmroku żyć normalnie można.

Wyruszając do pracy będzie ciemno, a wracając również ciemno będzie czyli klimatycznie – ciemno, prawie noc, a jak wiadomo noc rządzi się swoimi prawami – budzą się (nie tylko) demony, a wyobraźnia działać zaczyna na zwiększonych obrotach.

Listopad jest super chociażby z powodu tego, że nie trzeba wstawać w środku nocy tudzież kłaść się w nocy połowie aby uroków nocy doświadczać – dzień staje się nocą, a noc dnie bo różnice pomiędzy porami doby się zauważalnie zacierają.

Problem w tym, że dni bardzo szybko mijają i te wspaniałe 30 dni listopada niestety bardzo szybko (prze)minie. Spieszmy się doceniać listopad bo tak szybko przemija, a w istocie przemijać będzie.

Wspaniałego listopada Wam życzę – tak wyjątkowy miesiąc nie może być inny tylko wspaniały, cudowny, a może nawet magiczny.

Ps. Listopad to największe dziadostwo jeżeli chodzi o miesiące w ciągu roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s